Krieket – Hoërskool Fichardtpark top skole spelers

Krieket. Binnekort breek die provinsiale krieket weke aan. So kom die inter-skole krieket wedstryde ten einde. Dit is met groot trots dat Hoërskool Fichardtpark kan spog met drie krieket spelers onder die top skole krieket spelers in Suid-Afrika.

Onder die top 85 beste kolfprestasies van die jaar het Fichies twee kolwers opgelewer.

  • 1ste plek: Eben Botha met 209 lopies
  • 47ste plek: MJ Herbst met 111 lopies

Onder die beste 72 boulers beklee een Fichie speler ook ‘n spog posisie in krieket.

  • Die 23ste plek behoort aan Stian Kruger. Hy het 5 paaltjies vir slegs 14 lopies geneem.
Statistics 2022/23

1. 209* Eben Botha, Fichardtpark vs Free State – RPC T20
2. 200 Lhuan-Dre Pretorius, St Stithians College vs Noordheuwel – Limited Overs Dlamini Oval
3. 188* Lhuan-Dre Pretorius, St Andrew’s College vs St Stithians College – Time Cricket Dlamini Oval
4. 183* Joe MacRobert, St John’s College vs St David’s – Marist Limited Overs
5. 174* Matthew Beamish, St Andrew’s College vs Kingswood College – T20 Knowling Field
6. 172 Matthew Wentzel, Heidelberg Volkskool vs Overvaal – Limited Overs Overvaal
7. 166 Caleb Thomas, Maritzburg College vs St David’s – Marist Time Cricket La Valla Oval
8. 165 Benno de Klerk, Potchefstroom Volkskool vs Fields College – Limited Overs
9. 164 Rohland Sheperd, Eldoraigne vs Wonderboom – Limited Overs Eldoraigne
10. 161 Jannes van Zyl, Nylstroom vs Ellisras – Limited Overs
11. 159 Kashief Jospeh, Diocesan College vs SACS – Limited Overs De Villiers
12. 155 Dian van der Westhuizen, Paarl Boys’ High vs Reddamhouse Constantia – Limited Overs
13. 148 Morteza Manack, St Davids Marist Inanda vs Northcliff High School – Limited Overs
14. 148 Marinus Daling, Paarl Gimnasium vs Hugenote (Wellington) – Limited Overs
15. 143* Gerdro Grobler, Ellisras vs Nylstroom – Limited Overs
16. 142 Owen Reyneke-Barnard, Pearson vs Union – Limited Overs Pearson
17. 140 Lethabo Phahlamohlaka, Cornwall Hill College vs Durban High School Limited Overs Richmond
18. 136 Corné Botha Noordheuwel vs St Stithians College Limited Overs Dlamini Oval
19. 136 Jean-Dre du Bruyn Oos-Moot vs Pretoria-Noord Limited Overs Oos-Moot
20. 135* Xander Venter Garsfontein vs Centurion Limited Overs
21. 135 Jannes van Zyl Garsfontein vs Menlopark Limited Overs Menlopark
22. 133 James Robb-Quinlan Diocesan College vs Selborne College Limited Overs Frank Reid
23. 130* Jordan Neill Rondebosch Boys’ High vs Westville Boys’ High – T20
24. 130 Luke Hattingh, Brackenfell vs Voortrekker (Bethlehem) – Limited Overs Potchefstroom Gimnasium
25. 129* Divan de Villiers, Affies vs Grey College – Limited Overs Affies
26. 127 Beukes van den Berg, Waterkloof vs St Stithians College – Time Cricket Dlamini Oval
27. 126 Tyron Bedford Owen, St Davids Marist Inanda vs Northcliff High School – Limited Overs
28. 126 Jarred Francis, Transvalia vs Driehoek – Limited Overs
29. 124 William Beamish, St Andrew’s College vs Pearson – Limited Overs Pearson
30. 124 Daniel Bakkes, Charlie Hofmeyr vs Dirkie Uys – Limited Overs
31. 123 Dylon Garrod, Grey High School vs Woodridge College – Limited Overs Kolisi Field
32. 122* Gustav Beer, Garsfontein vs Centurion – Limited Overs
33. 122 Josh Neill, Rondebosch Boys’ High II vs Bellville – Limited Overs
34. 121 Ethan Prins, Duineveld vs Hoërskool Upington – Limited Overs
35. 121 Adnaan Lagadien, Diocesan College vs Queen’s College – Time Cricket Frank Reid
36. 121 Rico Fourie, Transvalia vs Dr. Malan – Limited Overs Transvalia
37. 120* Beni Hansen, Wynberg Boys’ High vs Grey High – Time Cricket Wynberg
38. 119* Jordan Neill, Rondebosch Boys’ High vs Affies – T20
39. 118* Thando Prusent, Somerset College vs Dale College – Time Cricket Somerset College
40. 117 Wian Ruthven, Waterkloof vs Marais Viljoen – Limited Overs TC Mitchell Oval
41. 117 Mohau Tswidi, Ellisras vs Warmbad – Limited Overs
42. 116 Nicolaas Oerlemans, Hoërskool Pietersburg vs Merensky – Limited Overs
43. 113 Reuben van Zyl, Garsfontein vs Affies – Limited Overs Garsfontein
44. 113 Liam Armstrong, Maritzburg College vs St David’s Marist – Time Cricket La Valla
45. 113 Gerdro Grobler, Ellisras vs Warmbad – Limited Overs
46. 112 Alexander Volschenk, Waterkloof vs St Stithians College – Time Cricket Dlamini Oval
47. 111* MJ Herbst, Fichardtpark vs Free State RPC – T20
48. 111* Matthew Urquhart, St Charles College vs KZN Inland HUBS – T20 Eston Beaumont
49. 111 Jaydon Brooker, Jeppe High School vs Northern Cape – Limited Overs Jeppe Main Oval
50. 110* Pranav Raichetti, St Stithians College vs Waterkloof – Time Cricket Dlamini Oval
51. 110 Josh Wyngaard, SACS vs St David’s Marist – Limited Overs
52. 110 Joe MacRobert, St John’s College vs Maritzburg College – Time Cricket McGregor
53. 109 Phillip du Plessis, Charlie Hofmeyr vs Bredasdorp – Limited Overs
54. 109 Gomolemo Phiri, St David’s Marist vs Durban High School – Limited Overs Varsity Oval, Pietermaritzburg
55. 109 Liam Armstrong, Maritzburg College vs St John’s College – Time Cricket McGregor
56. 108* Xander Elkington Grey High School vs Woodridge College Limited Overs Kolisi Field
57. 108 Richard Seletswane St Stithians College vs St Andrew’s College Time Cricket Dlamini Oval
58. 106 Lukas Janse van Rensburg Affies vs Garsfontein Limited Overs Garsfontein
59. 105* Gerhard Lock Cornwall Hill College vs Centurion Limited Overs
60. 105* Josh Jordaan Paul Roos Gimnasium vs Pretoria Boys’ High T20
61. 104 Seth Simpson Westville Boys’ High vs Brackenfell Limited Overs Potchefstroom Gimnasium
62. 104 Yusuf Karodia Westville Boys’ High vs Brackenfell Limited Overs Potchefstroom Gimnasium
63. 104 Bryn Brokensha Maritzburg College vs Northwood Limited Overs
64. 104 Jacques van der Merwe Selborne College vs Hoërskool Nelspruit Limited Overs
65. 104 Jayden Groenewald Pearson vs Union Limited Overs Pearson
66. 104 Alec Bester Ellisras vs Warmbad Limited Overs
67. 104 Steve Stolk Menlopark vs Affies Limited Overs
68. 103* Kyle Swanepoel Lions Invitational vs St David’s Marist Time Cricket La Valla
69. 103* Tristan Grundling Grey High Invitational vs Stirling T20
70. 102* Kyle van Santen Stellenberg vs Curro Durbanville Limited Overs
71. 102 Ewald Meyer Menlopark vs Affies Limited Overs
72. 102 Jayden Groenewald Pearson vs Muir College Limited Overs Pearson
73. 102 Ulrich Breytenbach Pretoria Noord vs Oos-Moot Limited Overs Oos-Moot
74. 101* Chad Ayford Somerset College XI vs De Villiers Graaf Limited Overs Taberer Oval
75. 101* Faizaan Kajee Noord Kaap vs CBC Kimberley T20
76. 101* Tre Gilbert Selborne vs Wynberg Boys’ High T20
77. 101 Waylin Frank De Villiers Graaff vs Somerset College XI Limited Overs Taberer Oval
78. 101 Henry Venter Durbanville vs Voortrekker (Bethlehem) Limited Overs Potchefstroom Gimnasium
79. 101 Luke Francis St John’s College vs Kearsney College Limited Overs
80. 101 Calum Daniels Diocesan College vs Selborne College Limited Overs Frank Reid
81. 101 William September Paul Roos Gimnasium vs Diosecan College Limited Overs Frank Reid
82. 100* Semal Pillay Durban High School vs Clifton College Limited Overs
83. 100* Charles King Paarl Gimnasium vs Robertson Limited Overs
84. 100 Stefan van der Merwe HTS Drostdy vs Somerset College Limited Overs Taberer Oval

More school news: https://www.schoolsthatrock.co.za

https://fpark.co.za

Become a Sponsor

schoolsthatrock

Related Posts

Mirnawan Cup 2024 – Rhenish Girls’ High School

Mirnawan Cup 2024. Three girls from Rhenish Girls’ High School, Stellenbosch, Sarah-Ellen Groenewald, Philippa Viljoen and Grace Hobbs have been selected to represent our nation at the third Edition of…

Netbal SA’s – Hoërskool Framesby

Netbal SA’s. Hoërskool Framesby, Port Elizabeth (Gqeberha) se 1ste netbalspan het 12de in SA geëindig tydens die Netbal SA’s. Uitslae 12 en 13 Julie: Plasing by SA Skole Kampioenskappe: 0.19…

You Missed

Mirnawan Cup 2024 – Rhenish Girls’ High School
Netbal SA’s – Hoërskool Framesby

TSA Toernooi – Laerskool Vredendal

TSA Toernooi – Laerskool Vredendal

Mirnawanbeker Hokkie in Maleisië – Sekondêre Meisieskool Oranje

Mirnawanbeker Hokkie in Maleisië – Sekondêre Meisieskool Oranje

Public Speaking – Laerskool Westwood

Public Speaking – Laerskool Westwood

Be Prepared…Emergencies – Life Rosepark Hospital

Be Prepared…Emergencies – Life Rosepark Hospital